Bez wizy do USA - System ESTA

Bez wizy do USA - System ESTA


W Polsce nastąpił przełom podroży do USA, ustalono że od 11 listopada 2019 roku Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Aby to zrobić, każdy kto chce wyjechać za ocean musi zarejestrować się w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży - System ESTA. Ten system jest prostszy i łatwiejszy niż był dotychczas. Nie tylko Polacy muszą przechodzić taką wstępną kontrolę chcąć lecieć do USA, gdyż obowiązuje on w 38 krajach bezwizowych.

Nowe prawo bez wizy do USA jak działa?

Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych ustalił dla obywatelów krajów należących do Programu Ruchu Bezwizowego podróżowanie do 50 stanów bez wizy, ale z zezwoleniem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży o nazwie ESTA.To zezwolenia jest ważne przez 2 lata i jest obowiązkowe dla wszystkich tych, którzy planują wylot do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych, biznesowych lub przejazdem w drodze do innego kraju.

Informacje o Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone (USA) to jeden z wiodących krajów w Ameryce Północnej. Jest to czwarty co do wielkości kraj pod względem liczby ludności, klasuje się na trzecim miejscu zaraz po Chinach i Indiach.Ludność USA wynosi 323 995 528 mieszkańców i ciagle rośnie. Jest to państwo trzydziestokrotnie większe od Polski.Składa się z 50 stanów, nie posiada jednego konkretnego języka, gdyż nie wszyscy uznają język angielski za swój-jest on jednak językiem urzędowym. W niektórych stanach tego kraju używa się języka hiszpańskiego,hawajskiego oraz francuskiego.

Co warto zobaczyć w USA ?

Stany Zjednoczone to olbrzymi kraj, więc jadąc do niego będziemy mieli co zobaczyć i podziwiać jego przyrodnicze terytorium. W części Yelloestone znajduje się przepiękny gajzer, trzeci pod względem wielkości na całym świecie. Następnym miejscem wartym obejrzenia to w Kalifornii Park Yosemite położony u stóp gór Sierra Nevada. Oczywiście nie można pominąć jeziora Mono, które ściąga do siebie wiele gatunków ptaków. Jadąc w kierunku Arizony zobaczymy niesamowity Piaskowiec Wave, który powali nas swoim urokiem oraz przepięknym kształtem uformowanym przez wiejące tam wiatry. Uwierzcie w tym kraju jest tak dużo miejsc do obejrzenia, że brakło by nam na to czasu jak i pieniędzy.

Tanie noclegi w USA

Myśląc o Stanach Zjednoczonych wydawało by się nam, że noclegi są drogie, niestety mylna myśl. Ceny hoteli i moteli mieszczą się w granicach cen w Polsce. Kraj ten ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć hoteli, moteli jak i ośrodków turystycznych. Przebywanie w tym kraju nie doprowadzi nikogo do bankructwa, ceny są niskie i dostępne dla każdego Polaka jak i innego obcokrajowca. Cena w motelu lub hotelu waha się od 45-70 $ na osobę. Warto wiedzieć, iż ceny w sieciach moteli i hoteli w USA wzrastają w weekendy średnio o 15-20%.

Ambasada Polski w USA

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie
Embassy of the Republic of Poland in Washington,
DC 2640 16th Street, NW, Washington, DC 20009
tel: 202-499-1700, fax: 202-328-6271
e-mail: washington.amb@msz.gov.pl
www.washington.mfa.gov.pl
Ambasada Polski w Ameryce

Artykuły