IT Consulting - Outsourcing IT

IT Consulting - Outsourcing IT


Znaczenie firm w internecie każdego dnia rośnie. Jednakże co z firmami, które nie mają zbyt wiele wspólnego z IT? Warto pomyśleć wtedy o skorzystaniu z pomocy konsultantów IT lub po prostu oddelegować część zadań zewnętrznym firmom informatycznym. Z pewnością odpowiednie wsparcie informatyczne firmy przekłada się na zwiększenie efektywności zachodzącej w niej procesów, a przede wszystkim na zarobki i redukcję kosztów. W IT Consultingu bardzo istotnym jest zapewnienie wsparcia odpowiednim procesom biznesowym, które regulują sprawne zarządzanie firmą. Działania te opierają się na określeniu potrzeb technologicznych firmy, zarządzaniu istniejącej infrastruktury informatycznej, ewentualnie wdrożeniu nowych rozwiązań, czy po prostu planowaniu rozwoju. Do podstawowych obowiązków IT konsultantów należą między innymi:

  1. analizowanie potrzeb informatycznych w firmie,
  2. integracja systemów IT,
  3. doradztwo i wsparcie technologiczne,
  4. wspieranie istniejącego działu informatycznego w firmie.

Dlaczego warto rozważyć również outsourcing w firmie? Tak jak już wcześniej było wspomniane, nie każda firma musi mieć powiązania z IT. Utrzymanie wewnętrznego działu IT w firmie jest niezwykle kosztowne, dlatego warto posiłkować się rozwiązaniami, które te koszty zredukują. Z pewnością dużą zaletą outsourcingu jest możliwość oddelegowania tylko części projektu zewnętrznej firmie.

Software house - czym jest?

Software house to firma, która zajmuje się tworzeniem stron i sklepów internetowych dla klientów indywidualnych i firm, a później ich administracją. Bardzo istotnym w tej pracy jest szczegółowe przeanalizowanie wymagań firmy, od której przyjęto zlecenie, ponieważ to właśnie software house jest odpowiedzialny za cały proces tworzenia, wdrożenia oraz administracji realizowanego projektu. Do podstawowych usług, które oferuje software house są doradztwo IT, budowa responsywnych stron www, czy też tworzenie sklepów i aplikacji internetowych. Z usług software house warto skorzystać jeżeli Twoja firma rozwija się w niezwykle szybkim tempie i chcesz polepszyć ten proces chociażby poprzez stworzenie strony internetowej, czy aplikacji mobilnej.

Najpopularniejsze języki programowania

Z jakiego języka programowania najczęściej korzystają programiści? W 2019 roku ponad 68% ankietowanych programistów wyznaczyło język JavaScript jako ten, który znają przynajmniej na podstawowym poziomie. Kolejnym popularnym językiem wśród programistów jest Java, ponieważ aż 64% programistów zadeklarowało jego znajomość. C++, SQL, C#, czy Python to języki, które zna ok 55% programistów. Programiści zapytani o najczęściej używany język programowania w środowisku pracy stwierdzili, że jest to JavaScript. Nie da się nie zauważyć, że zawód programisty jest zawodem przyszłościowym, dlatego tworzy się coraz więcej szkół, kierunków studiów, czy kursów które pozwalają rozwijać te umiejętności. Dostępnych jest również wiele kursów internetowych. Rozwój technologiczny posuwa się niezwykle szybko, nic więc dziwnego, że ofert pracy dla programistów jest bardzo wiele. Ponieważ jest to zawód stosunkowo świeży, zarobki na stanowisku programisty są również bardzo atrakcyjne.

Zarobki programisty

W branży IT potwierdza się występująca od lat zasada, że zarobki programistów Javy znajdują się w gronie tych najwyższych. Młodszy specjalista może liczyć na wynagrodzenie rzędu 5500 zł brutto, pensja doświadczonego specjalisty wzrasta do ok 8900 zł brutto, natomiast zarobki starszego specjalisty i eksperta to kwoty rzędu ok 14 000 zł brutto miesięcznie. Z dostępnych danych wynika, że wyższe zarobki niż programiści Java posiadają specjaliści Big Data, ponieważ są to kwoty ok 15 000 zł brutto miesięcznie, a także programiści NODE, których zarobki szacuje się w granicach 14 200 zł brutto. Programiści Python oraz iOS zarabiają podobne stawki do programistów Java.

Jakie są jezyki programowania?

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze języki programowania:

 

 

 

Artykuły