Ogrody botaniczne w Polsce - Lista, baza, wykaz

Ogrody botaniczne w Polsce - Lista, baza, wykaz


Ogrody botaniczne w Polsce to nic innego jak dobrze zagospodarowany  teren zieleni  z uroczymi okazami z całego świata. Niezwykle estetyczna i bogata kolekcja kwiatów, krzewów, drzew  prowadzi do badań naukowych, wychowawców do  zabierania  swojej  młodzieży i dzieci w celach dydaktyczno-wychowawczych oraz odwiedzających do bardzo dużo atrakcji, dla ludzi lubiących ciszę i spokój wśród zieleni. Obecnie w Polsce mamy aż 43 ogrody botaniczne, do których docierają mieszkańcy  z bliskich okolic, turyści jak i miłośnicy niespotykanej zieleni. Pierwszy ogród botaniczny w Polsce został założony już w 1775 roku w Grodnie.

W grodach botanicznych możemy odwiedzić ogrody dendrologiczne, zwane arboretum, alpinarium, ogrody roślin leczniczych czy palmiarnie.

 

Ogród botaniczny - co tam robić?

Wszyscy, którzy uwielbiają wypoczynek na łonie natury w otoczeniu roślinności powinni odwiedzać ogrody botaniczne, mogą tam posiedzieć na ławeczkach, wypić swoją uwielbianą kawę czy po prostu wodę. Tereny te przygotowane są pod względem sanitarnym jak i restauracyjnym, wszystko przygotowane dla przyjezdnych turystów.  Jeśli tylko mamy ochotę uciec od zgiełku miast, hałasu aut koniecznie musimy wybrać się do ogrodu botanicznego , w którym zaznamy niespotykaną ciszę.

Turyści jak i mieszkańcy pobliskich terenów mogą podziwiać tam tęczowe kolory kwiatów, spotkać różnorodne krzewy, drzewa, rośliny ozdobne, pnącza oraz masę roślin błotnych. Mogą zainspirować się i przenieść wszystko do swoich ogrodów jak i działek. 

 

Lista ogrodów botanicznych w Polsce

Poniżej przedstawiamy listę, bazę czy też wykaz ogrodów botanicznych w Polsce wraz z ich adresami:

Kto pracuje w ogrodzie botanicznym?

Ogrodami botanicznymi w Polsce zarządzają dyrektorzy, wspomagają go pracownicy administracyjni, pracownicy naukowo-dydaktyczni, pracownicy inżynieryjno –techniczni, pracownicy obsługi jak i bardzo duża ilość ogrodników i ekip sprzątających tereny zielone. 

Artykuły